DUYURU BAŞLIĞI TIKLAYINIZ.

Değerli Meslektaşlarımız,

27. Yıl yıllık toplantımızı 16-18 Şubat 2018 ‘de İstanbul'da gerçekleştirdik. Bölgemizdeki sorunlar nedeniyle yabancı konuşmacıların çekincelerine rağmen Dr. Zoltan Patay, Dr. Wendell Gibby ve Dr. Korgün Koral  bizleri kırmayarak misafirimiz oldular. Katılımcı sayımız 300' ün üzerindeki rakamlarla oldukça yüz güldürücüydü.

Bu yıl toplantı sırasında Olağanüstü Genel Kurul yaptık. Geçen yıl kurulmuş olan Pediatrik Nöroradyoloji Alt Kuruluna ek olarak, Adult Nöroradyolojisi, Spinal Nöroradyoloji, Girişimsel Nöroradyoloji ve Baş-Boyun Radyolojisi alt kurulları oluşturulmasını ve bu alt kurulların Yönetim Kurulunda temsil edilmesini kararlaştırdık. Bu kurullarda görev almak isteyen meslektaşlarımız dernek sekreterimize başvurabilirler.

Web sayfamızın aktif ve yenilenebilir olması için gönüllü meslektaşlara ihtiyacımız bulunmaktadır. İlgilenen meslektaşlarımızın dernek sekreterimize ulaşmasını rica ediyoruz.

Artık geleneksel hale gelen yıllık toplantımız, gelecek yıl 15-17 Şubat 2019 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olup 2019 Yıllık Toplantı başkanlığına Prof. Dr. Nail Bulakbaşı seçilmiştir. Bu toplantımıza Dr. Anne Osborne yanı sıra sürpriz yabancı konukların ve hatta değişik ülkelerden katılımcıların katılmasını planlıyoruz. Bu toplantının içeriği, format, konu ve konuşmacı önerileriyle ilgili olarak katkılarınızı bekliyoruz.  

Yıllık toplantımız sırasında diploma sınavımızın yazılı ve sözlü aşamalarını gerçekleştirdik. Her iki sınavda başarılı olan 53 meslektaşımıza diplomaları verildi. Dört diploma kursu yazılı sınavında birinci olan Dr. Burçak Çakır Peköz diploma sınavını da başarıyla tamamlayarak ESNR 2018 Kongresine katılım masraflarını karşılayan "TNRD Bursuna” hak kazandı. Toplantı süresince gelen istekler doğrultusunda TNRD Diploma kurslarına bu yıl sonbaharda başlanması planlandı. Katılmak isteyenlerin isimlerini sekreterimize yazdırmalarını ve web sayfamızı takip etmelerini rica ederiz. 

Türk Nöroradyoloji Derneğinin, bu yıl UEMS Nöroradyoloji Bölümünde temsil edilmesine başlanılacaktır. Ayrıca TTB-UDEK ile de temaslarımız devam etmektedir. Bu kuruluşlarında diplomamızı onaylarına çalışılmaktadır.

Saygılarımızla

TNRD Yönetim Kurulu