TNRD DİPLOMA 4.DÖNEM 1.KURSU PROGRAMI İÇİN (BAŞLIĞI TIKLAYINIZ)

16 Nisan 20121, Cuma

12:45-13:00 Açılış

13:00-13:30 Beyin Tümörleri: Sınıflama, evreleme ve genetik kavramlar- Dr. Nail BULAKBAŞI

13:30-14:00 Düşük grade glial tümörler- Dr. Nail BULAKBAŞI

14:00-14:30 Yüksek grade glial tümörler- Dr. Ayşenur CİLA

14:30-15:00 Non-glial tümörler- Dr. Ayşenur CİLA

15:00-15:30 KAHVE ARASI

15:30-16:00 Beyin Tümörlerinde MR spektroskopi- Dr. Alpay ALKAN

16:00-16:30 Beyin Tümörlerinde perfüzyon ağırlıklı görüntüleme- Dr. Alpay ALKAN

16:30-17:00 MSS tümörlerinde moleküler görüntüleme- Dr. Cem ÇALLI

17:00-17:30 Tümör progresyonu ve tedaviye cevabın nöroradyolojik değerlendirilmesi- Dr. Cem ÇALLI

17 Nisan 20121, Cumartesi

08:30-09:00 Beyin Tümörlerinde difüzyon MR ve difüzyon tensör görüntüleme- Dr. Ayşe ARALAŞMAK

09:00-09:30 Beyin Tümörlerinde Fonksiyonel görüntüleme- Dr. Ayşe ARALAŞMAK

09:30-10:00 Halkasal kontrastlanma gösteren lezyonlar- Dr. Ender UYSAL

10:00-10:30 MSS tümörlerinde radyoterapi ve kemoterapiye bağlı değişiklikler- Dr. Cenk Eraslan

10:30-11:00 KAHVE ARASI

11:00-11.30 Fakomatozlar- Dr. Sibel BAYRAMOĞLU

11:30-12:00 von Hippel-Lindau ve hemanjioblastomlar- Dr. Sibel BAYRAMOĞLU

12:00-12:30 Supratentorial pediatrik tümörler- Dr. Simay ALTAN KARA

12:30-13:00 Çocuklarda posterior fossa tümörleri- Dr. Simay ALTAN KARA

13:00-14:00 YEMEK ARASI

14:00-14:30 Lenfoma ve hemopoetik tümörler- Dr. Ercan KARAARSLAN

14:30-15:00 Metastatik hastalık- Dr. Ercan KARAARSLAN

15:00-15:30 Pituiter bölge tümörleri ve tuzaklar- Dr. Gazanfer EKİNCİ

15:30-16:00 MSS tümörlerini taklit eden lezyonlar- Dr. Özlem Alkan

16:00-16:30 KAHVE ARASI

16:30-17:30 WORKSHOP-FİLM OKUMA

18 Nisan 20121, Pazar

08:30-09:00 Orbita tümörleri ve orbital vasküler kitleler- Dr. Kamil Karaali

09:00-09:30 Maksillofasiyal tümörler- Dr. Gülgün Yılmaz Ovalı

09:30-10:00 Kafatabanı tümörleri- Dr. Yusuf Öner

10:00-10:30 Boyun lenf nod görüntülemesi- Dr. Yusuf Öner

10:30- 11:00 KAHVE ARASI

11:00-11:30 Suprahyoid bölge boyun tümörleri- Dr. Elif Günay Bulut

11:30-12:00 İnfrahyoid bölge boyun tümörleri- Dr. Ayça Akgöz

12:00-12:30 Paragangliomalar- Dr. Nuri Karabay

12:30-13:00 Fasiyal bölgenin vasküler lezyonları, genel kavramlar, anjiogenesis ve

Sınıflama- Dr. Feyyaz Baltacıoğlu

13:00- 14:00 YEMEK ARASI

14:00-14:30 Intradural spinal tümörleri- Dr. E. Turgut TALI

14:30-15:00 Ekstradural spinal tümörler- Dr. E. Turgut TALI

15:00-15:30 Spinal tümörlerde tedavi ve sonrası değişiklikler- Dr. Ömer Kitiş

15:30-16:00 KAHVE ARASI

16:00-17:00 KURS SINAVI